עבירות סמים

עבירות סמים הינן עבירות שכיחות המבוצעות באופן יום יומי. הייחודיות של עבירות אלה היא שהן מבוצעות גם על ידי אנשים נורמטיביים, במיוחד כאשר מדובר בעבירות של צריכת סמים קלים לשימוש עצמי דוגמת מריחואנה או חשיש.

בניגוד להלך הרוח של הציבור שלעתים מתייחס לעבירות מסוג זה כעבירות של מה בכך, הרשויות מתייחסות בחומרה יתרה לעבירות הסמים. תפיסתו השגויה של הציבור מובילה לכך שלעתים קרובות הנאשמים בעבירות סמים נאלצים להודות בעבירות המיוחסות להם בתקווה שעצם ההודאה תוביל לענישה פחותה. אמנם, בפועל בוחרים בתי המשפט על פי רוב בגישת ענישה מחמירה וזאת לשם יצירת הרתעה במטרה להדביר את נגע הסמים, בעיקר כאשר מדובר בבני נוער. מדיניות זו בסיסה בגישה המחמירה בה נוקטת הפרקליטות, אשר בדרך כלל מבקשת בכתב האישום להשית על הנאשמים עונש מאסר בפועל, ובנסיבות מסוימות גם כשמדובר בעבירת סמים שבוצעה לצריכה עצמית.

עבירות סמים כוללות עבירות של סחר בסמים, ייצור סמים, ייצוא ויבוא, אספקת סם, החזקת סמים, שימוש בסמים לצריכה עצמית, הדחת קטינים לשימוש בסמים וכו'. גם החזקת כלים המשמשים לצריכת הסמים (למשל "באנג") או כלים המשמשים להכנת הסמים, מהווים עבירה עפ"י החוק.

משרדנו מייצג ומלווה חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. אנו מספקים שירות ומענה בכל שעות היממה ובכל רחבי הארץ.

יצירת קשר