שחרור ממעצר 24/7

כל אדם נורמטיבי ככל שיהיה עלול למצוא עצמו חשוד בפלילים ותחת חקירה באזהרה, בפני היחידה החוקרת של המשטרה. המשטרה ראשית לפתוח בחקירה ולחקור חשוד ככל שנדרש על מנת למצות את החשדות, אולם סמכותה להוציא צו מעצר כנגד חשוד לצרכי חקירה מוגבלת למשך 24 שעות בלבד.

 

בקשה להארכת מעצר

ככל שקצין משטרה סבור כי לא ניתן לבצע או להשלים את החקירה לאחר 24 שעות של מעצר החשוד, ראשי הוא להגיש בקשה להארכת מעצר לבית המשפט למעצרים ושחרורים, שלו הסמכות הבלעדית לקבוע האם יש להיענות לדרישת המשטרה להאריך את ימי המעצר לצורכי החקירה או לאו.

 

עילות המעצר

על מנת שבית המשפט ישתכנע להאריך את מעצר החשוד לצורכי החקירה, עליו להשתכנע כי קיימות עילות מעצר המנויות בחוק המעצרים ולהשתכנע על ידי נציג המשטרה כי לא ניתן לבצע את המשך החקירה אלא תחת מעצר החשוד, כדלקמן:

 

חשש לשיבוש חקירה: היינו, קיים חשש ששחרור החשוד יביא לשיבוש הליכי החקירה, או שמא יביא להשפעה על עדים או לפגיעה בראיות באופן כל שהוא.

 

סיכון בטחון הציבור: היינו, חשש שהחשוד יסכן בטחונו של אדם, את בטחון הציבור, או את בטחון המדינה.

 

הימלטות מין הדין: קיים חשש ממשי כי שחרורו של החשוד יוביל להימלטותו מין הדין.

 

שחרור ממעצר, כיצד?

לא הכל אבוד, ניתן להביא לשחרור חשוד ממעצרו לחלוטין או לכל הפחות שחרורו למעצר בית, ותפקיד הסנגור לשכנע את בית המשפט כי לא מתקיימות עילות המעצר שהוזכרו לעיל בנסיבות העניין או שניתן לאיין את מסוכנתו של החשוד ולבצע את המשך החקירה באמצעי שפגיעתו בחרותו של החשוד פחותה.

 

עורך דין לשחרור ממעצר

משרד עורכי דין פלילי דניאל כפיר ועורך דין פלילי מורן לוי, מומחים  בייצוג בהליכי השחרור והמעצר, כמו כן המשרד מעניק ללקוחותיו הגנה משפטית היקפית הן בשלב  הייעוץ לפני החקירה במשטרה בכל שעות היממה והן בשלב הבקשה למעצר לרבות  ייצוג ליווי משפטי הוליסטי בהליך הפלילי שלאחר הגשת כתב האישום.

 

עורך דין פלילי דניאל כפיר מומחה בפליליים ובשחרור ממעצר בעל וותק של עשרים שנות ניסיון של הצלחות והישגים משפטיים פלילים, בוגר תואר במשפטים LL.B מאוניברסיטת תל אביב, מכהן גם כשופט צבאי במילואים, בדרגת רב סרן בבתי המשפט הצבאיים.

עורך דין פלילי מורן לוי, צבר לזכותו הצלחות רבות בייצוג משפטי של חשודים בבקשות שחרור ומעצר בפרט ובהליך הפלילי שלאחר הגשת כתב אישום בכלל, בוגר תואר ראשון במשפטיים  (.LL.B) ותואר שני במשפט פלילי (.LL.M) מאוניברסיטת בר אילן.

יצירת קשר