עורך דין לייצוג ושחרור בהליכי מעצר-מעצרים

בשיטת המשפט הפלילי במדינת ישראל, חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו-1996 קובע את הסמכות לקצין משטרה ולבית משפט של מעצרים ושחרורים  להורות על מעצר של אדם, לצורכי חקירה ומעצר עד תום ההליכים במקרים מסוימים, ייצוג משפטי על ידי עורך דין פלילי מיד עם התחלת המעצר יכול להביא לצמצום הפגיעה המשפטית-פלילית של עצור ועד לסגירת תיק החקירה ושחרורו המיידי.

 

סוגי מעצרים פלילים:

מעצר על ידי שוטר: מעצר זה ייעשה עם הוצאת הוראת מעצר על ידי קצין משטרה שלו הסמכות להורות על מעצרו של אדם  למשך 24 שעות לצורך החקירה.

מעצר ימים: ככל וקצין המשטרה רוצה להמשיך את החקירה מעבר ל 24 שעות עליו, להביא את החשוד-הנחקר בפני שופט מהעצרים לבקש את הארכת המעצר לימים נוספים לצרכי חקירה.

מעצר עד תום ההליכים: מעצר זה קשה מנשוא שכן באם קשה למעצר עד תום ההליכים מתקבלת, משמעותה היא שאדם שעומדת לו חזקת החפות נמצא במעצר עד שיסתיימו ההליכים נגדו, אף אם יזדכה בהמשך ההליך הפלילי. בשונה ממעצר לצרכי חקירה ומשלב המעצר הימים, בקשה זו תוגש כאשר החקירה הסתיימה והוחלט להגיש כתב אישום כנגד החשוד שמשנה את הסטטוס המשפטי לנאשם בשלב הגשת בקשה זו.

כמו כן, גם במידה וניתנה הצהרת תובע שיש בכוונת התביעה להגיש כתב אישום בית המשפט רשאי להאריך את המעצר במספר ימים כדי להגיש כתב אישום, למרות שהמשטרה סיימה כבר את החקירה.

מעצר או מאסר

להבדיל ממעצר או  מעצרים שתוקפם מוגבל וחזקת החפות עומד לעצור, מאסר הוא השלב בו הורשע נאשם והוטל עליו מאסר ונגזר דינו וחזקת החפות כבר אינה מתנוססת מעל ראשו, היינו הנאשם כבר "שפוט" ומרצה מאסר משום שהורשע בגין מעשיו.

חלופות מעצר- מעצר בית, מעצר בפיקוח (איזוק אלקטרוני)

 משרד עורכי דין פלילי דניאל כפיר ועורך דין פלילי מורן לוי  מעניק ללקוחותיו מגוון שירותים משפטיים לרבות ייצוג משפטי בהליכי המעצר והשחרור, כלומר לא הכל אבוד, גם אם מוגשת בקשה למעצר ימים או מעצר עד תום ההליכים, על הסנגור הפלילי מוטלת החובה לשחרר את הלקוח לחלופת מעצר ויודגש כי ההלכה והחוק הם כי על בית המשפט מוטלת החובה לבחון חלופת מעצר, לרבות מעצר בית.

 

משרד עורכי דין למעצרים

שלב החקירה והמעצר הוא שלב קריטי בייצוג משפטי שכן, לחץ  מסיבי של עו"ד פלילי בשלב זה על היחידה החוקרת של המשטרה יכול הביא לצמצום ימי המעצר, שחרור לחלופת מעצר, ואף לסגירת תיק החקירה.

עורך דין פלילי דניאל כפיר  מומחה למעצרים-  מעצר בית-מעצר עד תום ההליכים , בעל וותק של 20 שנות ניסיון של הצלחות והישגים משפטיים, בוגר תואר במשפטים LL.B מאוניברסיטת תל אביב, מכהן גם כשופט צבאי, בדרגת רב סרן בבתי המשפט הצבאיים בשטחים, במסגרת שרות המילואים.

עורך דין פלילי מורן לוי, מומחה למעצרים-  מעצר בית-מעצר עד תום ההליכים ולדין הפלילי צבר לזכותו הצלחות רבות בייצוג נאשמים, חשודים ואזרחים רבים, עורך דין פלילי מורן לוי בוגר תואר ראשון במשפטיים  (.LL.B) ותואר שני במשפט פלילי (.LL.M) מאוניברסיטת בר אילן.

יצירת קשר