עורך דין הטרדה מינית

עבירה של הטרדה מינית בפרט ועבירות מין בכלל בכלל בראי המשפט הישראלי הינן עבירות חמורות מאוד ובתי המשפט בדר"כ מקפידים על ענישה מירבת ולא סלחנית כלפי עברייני מין שהורשעו, גם אם מדובר בעבירה של הטרדה מינית, אף שהיא מהחמורות פחות בחוק העונשין.

משרד עורכי דין פלילי על ידי עורך דין פלילי דניאל כפיר ועורך דין פלילי מורן לוי מעניק ללקוחותיו מגוון שירותים משפטיים לרבות הכנה וייעוץ לחקירה פלילית בהטרדה מינית, ייעוץ במשטרה לחשודים בהטרדה מינית, ייצוג וליווי משפטי הוליסטי בכתבי אישום שהוגשו נגד נאשמים בעבירה של הטרדה מינית, לרבות הטרדה מינית במשפחה, הטרדה מינית שנעשו על ידי קטינים, ייצוג בהליכי המעצר, השחרור ועוד.

יודגש כי לייצוג משפטי של עורך דין פלילי המתמחה בהטרדה מינית המייצג חשודים בהטרדה מינית ישנה חשיבות עצומה למזעור הנזק ללקוח ועד זיכויו מין הדין. כמו כן יודגש כי, ישנם עורכי דין פלילים שנרתעים מייצוג חשודים בהטרדה מינית ולכן ישנה חשיבות עצומה לייצוג משפטי על ידי עורך דין פלילי המתמחה בהטרדה מינית תוך נאמנות ובמסירות ללקוח וללא כל שיפוטיות לחשדות המיוחסים לו, חמורות ככל שיהיו.

הטרדה מינית, מהי?

סעיף 3(א) חוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998, קובע כי, הטרדה מינית היא כל אחד ממעשים אלה:

(1) סחיטה באיומים, כמשמעותה בסעיף 428 לחוק העונשין, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני;

(2) מעשים מגונים כמשמעותם בסעיפים 348 ו-349 לחוק העונשין;

(3) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;

(4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;

(5) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית;

הטרדה מינית בראי בית המשפט העליון

הטרדה מינית כוללת בתוכה גם מעשים פיזיים ולא רק אמירות מילוליות ראו את הדברים שנקבעו לעניין זה בעש"מ 6713/96 מדינת ישראל נ' בן אשר, פ"ד נב(1) 650, 662 (1998):

"הטרדה מינית היא תופעה חברתית מורכבת. יש לה ביטויים רבים מספור. היא עשויה להתבטא, בקצה אחד של התופעה, בדיבורים בלבד. לעתים הדיבורים נושאים אופי של חיזור מצד אדם אחד אחרי אדם אחר, כשהם משולבים במחמאות, ואפשר שהמחזר אף אינו מודע לכך שיש בדיבורים אלה כדי להטריד את המחוזר. לעתים הדיבורים נושאים אופי של בקשות או הצעות על רקע מיני, והם עשויים להתדרדר עד כדי לחץ ואיומים על רקע זה, כגון, איומים בפיטורין מן העבודה. ההטרדה המינית עשויה גם להתבטא, בקצה השני של התופעה, בפגיעה גופנית. לעתים הפגיעה נושאת אופי של מגעים מקריים כביכול, או אופי של ליטוף שאמור להיות נעים, אך אפשר שהיא תגיע כדי עבירה פלילית, למשל, מעשה מגונה או אף אונס…"

חשוד בהטרדה מינית? הוגש נגדך כתב אישום בגין הטרדה מינית?

מומלץ מאוד לפנות לייצוג משפטי על ידי עורך דין פלילי הבקיא בייצוג חשודים ונאשמים בהטרדה מינית, לעניין זה ישנה חשיבות עצומה לאפשרות ביטול כתב האישום, זיכוי מין הדין, ואף הקטנת הנזק, הקנס או המאסר שצפוי להיות כתוצאה מהרשעה בהליך פלילי זה.

עורך דין פלילי להטרדה מינית דניאל כפיר מומחה בפליליים, בעל וותק של 20 שנות ניסיון של הצלחות והישגים משפטיים, בוגר תואר במשפטים LL.B מאוניברסיטת תל אביב, מכהן גם כשופט צבאי, בדרגת רב סרן בבתי המשפט הצבאיים בשטחים, במסגרת שרות המילואים.

עורך דין פלילי להטרדה מינית מורן לוי, צבר לזכותו הצלחות רבות בייצוג נאשמים, חשודים ואזרחים רבים, עורך דין פלילי מורן לוי בוגר תואר ראשון במשפטיים (.LL.B) ותואר שני במשפט פלילי (.LL.M) מאוניברסיטת בר אילן.

יצירת קשר