עבירות אלימות במשפחה

בשנים האחרונות ישנה עלייה בכל הקשור לעבירות אלימות במשפחה. כך גם המודעות לעבירות, משני הזהירות של גורמי האכיפה והסיקור התקשורתי. זוהי תופעה שכיחה כיום ובתי המשפט נוטים להחמיר עם החשודים והנאשמים, בהן מעצרי ימים, מעצרים עד תום ההליכים וצווי הרחקה. בעבירות בתוך המשפחה, גם כאשר מדובר בעבירה ראשונה, הסיכון למעצר ממושך או מאסר ממושך אינם נדירים ורבים מהחשודים והנאשמים מאבדים את חירותם.

עבירות האלימות במשפחה הינן עבירות אלימות על פי החקיקה, עבירות כגון: תקיפה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, פציעה, תקיפת סתם, חבלה חמורה, חבלה בכוונה מחמירה. כאשר מדובר על עבירות בתוך המשפחה יש נטייה להחמיר בעונש ועצם היות העבירה בתוך המשפחה קיימת נסיבה מחמירה המגבירה את הענישה.

תחום עבירות האלימות במשפחה הינו ייחודי ורגיש

זהו תחום מורכב ורגיש מאוד, הסיקור התקשורתי, ההד הציבורי והחקיקה גורמים לו להיות באור הזרקורים. זהו תחום מאוד אמוציונלי ולא פעם ישנם תלונות שווא שקמות מתוך נקמה ולכן יש להתייחס לכל תלונה במלוא כובד הראש וחשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי במהרה. במקרים רבים יש ילדים באמצע הסכסוך. המשטרה נוטה להחזיק את החשוד במעצר שכן בגלל רגישות העניין המסוכנות שלו, על פי גורמי האכיפה והמשפט, ייחשב החשוד למסוכן, גם כאשר החשד ברף הנמוך שלו.

בשל כל הגורמים הללו והפסיקה המחמירה של בתי המשפט בעבירות אלימות במשפחה ישנה חשיבות עליונה להיוועץ עם עו"ד החל מהרגע הראשון בו נעצרת או נקראת לחקירה משטרתית.

יצירת קשר