עבודות שרות בגין הסעת שוהה בלתי חוקי

.י. שלוחת תביעות תחנת פתח תקוה

נ ג ד

*************

בית משפט השלום בפתח-תקוה

[23.04.2009]

כב’ השופטת ליה לבאון

בשם המאשימה – עו”ד יעקובי ועו”ד קופנהגן

בשם הנאשם – עו”ד דניאל כפיר

חוקים המאוזכרים במסמך זה: חוק הכניסה לישראל,

גזר דין

הנאשם הודה בעבירה של הסעה ברכב של תושב זר, עבירה מיום 19.3.08 כאשר הסיע ברכבו שני תושבי שטחים שאין בידיהם אישורי כניסה ושהיה בישראל עפ”י דין וזאת במסגרת הסדר טיעון.

עברו של הנאשם נקי, שמעתי היום את טיעוני הצדדים והתייחסותם להסדר המוצע, ועל פי אלו בהתחשב בגילו, בנסיבותיו האישיות, בהודאה, בלקיחת אחריות וחסכון בזמן שיפוטי, ובכל מרכיבי הענישה המוצעים, מוצאת אני לכבד את ההסדר ובמסגרתו מטילה אני על הנאשם שני חודשי מאסר לריצוי בדרך של עבודות שירות – בהסכמתו, 5 חודשי מאסר אותם לא יישא אלא אם תוך שנתיים יחזור ויעבור כל עבירה לפי חוק הכניסה לישראל, קנס בגובה 1000 ₪ או 10 ימי מאסר תחתיו שישולם בתוך 60 יום, תחתם התחייבות בגובה 10000 ₪, תנאיה כפי התנאי שהוטל ואם לא תחתם – ירצה 4 ימי מאסר, וכן פוסלת אני את הנאשם פסילה על תנאי של חודשיים למשך שנתיים שלא יעבור על העבירה בה הורשע.

בהסכמתו ומשהתקבלה חוו”ד של הממונה ירצה 2 חודשי המאסר שהוטלו עליו בדרך של עבודות שירות בכפר הנוער עלה, *******, בימים א עד ה בשעות 08.00-16.00 בפיקוחה של ******* טלפון ******* החל מיום 17.5.09.

בתאריך זה בשעה 08.00 יתייצב הנאשם לצורך קליטה והצבה במפקדת מחוז מרכז יחידת עבודות שירות ת.ד. 81 רמלה, אוטובוס מתחנה מרכזית רמלה או לוד קו 247.

הוסבר לנאשם כי עליו לעדכן את משרד הממונה בכל שינוי, אם יחול, בכתובת מגוריו, וכן שעליו לעמוד בתנאי הפיקוח וביקורות פתע וכי כל הפרה בעבודות השירות עלולה להביא להפסקה מנהלית ולריצוי יתרת העונש במאסר ממש.

זכות ערעור לביהמ”ש המחוזי תוך 45 יום.

ניתנה והודעה היום כ”ט ניסן תשס”ט, 23/04/2009 במעמד הנוכחים.

יצירת קשר