ייצוג משפטי בעבירות סמים

את עבירות הסמים העיקריות שבגינן מוגש כתב אישום ניתן לסווג לפי מספר מאפיינים הקבועים בפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973, כך למשל ניתן להבחין בין עבירות סמים של החזקה, שימוש  גידול, ייצוא, ייבוא סחר בסמים ועוד אם כי,  עבירות של החזקה ושימוש בסמים בדר"כ נתפסות לעתים על ידי ההמון כעבירות  "קלות" בקרב בוגרים ואף בקטינים שלרוב התנהגותם היא נורמטיבית, אולם בפועל מדובר בעבירה שיכולה להיות חמורה ולצידה אף עונשי מאסר בפועל.

 

מהו "סם מסוכן"

"חומר מן המפורטים בתוספת הראשונה לרבות כל מלח שלו, וכן כל תכשיר, תרכובת, תערובת או תמיסה של חומר כאמור ומלחיהם"

 

סוגי הסמים הנפוצים בישראל:

גראס, חשיש, קנאביס, קאנבוס, הרואין, "סמי פיצוציות, קוקאין, MDM, LSD, קראק, מריחואנה, קריסטל- מטאמפטמין, אקסטזי, אמפטמין (ספיד) ואף ריטלין ועוד.

 

עבירות הסמים העיקריות

ייצור, הכנה והפקה-

"לא יגדל אדם סם מסוכן, לא ייצר אותו, לא יפיק אותו, לא יכין אותו ולא ימצה אותו מחומר אחר, אלא ברשיון מאת המנהל. העובר על הוראות סעיף זה, דינו – מאסר עשרים שנים או קנס פי עשרים וחמישה מן הקנס האמור בסעיף 61(א)(4) לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

 

יצוא, יבוא, וסחר והספקה-

"לא ייצא אדם סם מסוכן, לא ייבא אותו, לא יקל על ייצואו או ייבואו, לא יסחר בו, לא יעשה בו שום עסקה אחרת ולא יספקנו בשום דרך בין בתמורה ובין שלא בתמורה, אלא אם הותר הדבר בפקודה זו או בתקנות לפיה או ברשיון מאת המנה"

 

החזקה ושימוש-

"לא יחזיק אדם סם מסוכן ולא ישתמש בו, אלא במידה שהותר הדבר בפקודה זו או בתקנות לפיה, או ברשיון מאת המנהל"

 

נתפסתם עם החזקת סמים?

אל תוציאו הגה מהפה בטרם תתייעצו עם עורך דין פלילי לפני החקירה, זכרו "אין אדם משים עצמו רשע"- אם זומנתם לחקירה במשטרה ואתם חשודים או נאשמים  בעבירות סמים הקבועות בפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג- 1973, לפנייה וייצוג משפטי על ידי סנגור-עו"ד פלילי בעבירות של סמים הן לפני החקירה המשטרתית והן בייצוג בהליך הפלילי לאחר מכן וככל יוגש כתב אישום  על עבירת סמים, ישנה חשיבות מכרעת בניתוח של הראיות בצורה דקדקנית ולמצוא את הטקטיקה שתטיב עם הלקוח בצורה המקסימלית בהתאם לחומר הראיות שנאסף בתיק, לצורך מזעור הנזק הצפוי לקוח כתוצאה מהרשעה ועד זיכויו מין הדין.

עורך דין פלילי דניאל כפיר מתמחה בייצוג משפטי בעבירות סמים, מומחה בפליליים, בעל וותק של 20 שנות ניסיון של הצלחות והישגים משפטיים, בוגר תואר במשפטים LL.B מאוניברסיטת תל אביב, מכהן גם כשופט צבאי, בדרגת רב סרן בבתי המשפט הצבאיים בשטחים, במסגרת שרות המילואים.

עורך דין פלילי מורן לוי, מומחה בייצוג בעבירות סמים ולדין הפלילי בכלל, צבר לזכותו הצלחות רבות בייצוג נאשמים, חשודים ואזרחים רבים, עורך דין פלילי מורן לוי בוגר תואר ראשון במשפטיים  (.LL.B) ותואר שני במשפט פלילי (.LL.M) מאוניברסיטת בר אילן.

 

יצירת קשר