ייצוג משפטי בכתב אישום

לאחר סיום חקירה משטרתית יכול ויוגש כתב אישום כנגד החשוד-הנחקר, כתב האישום הוא כתב הטענות הפותח את ההליך הפלילי ומציג בפני בית המשפט והנאשם את מכלול העובדות והנתונים המתייחסים לאשמתו לכאורה של הנאשם, היינו כתב האישום מפרט את העובדות המבססות את סעיפי העבירה, את  הוראות החיקוק-סעיפי העבירה בהן מואשם הנאשם ורישמת עדי התביעה שיעידו כנגד הנאשם.

 

מי מגיש כתבי אישום

ישנם מספר גופים האמונים על הגשת כתבי אישום, בניהם, הפרקליטות, יחידת התביעות של המשטרה, רשות האוכלוסין וההגירה, מח"ש, משרד הכלכלה, ועוד.

 

כנגד מי ניתן להגיש כתב אישום

על פי המודל המשפטי והדמוקרטי בישראל ניתן להגיש כתב אישום נגד כל אדם, חברה, אנשי שלטון, שופטים  ואף אדם אינו חסין מפני הגשת כתב אישום כנגדו.

 

מבנה כתב האישום

סעיף 85 לחוק סדר הדין הפלילי נוסח משולב, התשמ"ב-  קובע, בין היתר כי כתב אישום יכיל:

(1)   שם בית המשפט שאליו הוא מוגש;

(2)   ציון מדינת ישראל כמאשים או שם הקובל ומענו;

(3)   שם הנאשם ומענו;

(4)   תיאור העובדות המהוות את העבירה, בציון המקום והזמן במידה שאפשר לבררם;

(5)   ציון הוראות החיקוק שלפיו מואשם הנאשם;

(6)   שמות עדי התביעה.

 

כיצד יש להתמודד עם הגשת כתב אישום

כאמור בכל עבירה לפיה הוחלט להעמיד לדין פלילי נאשם, יוגש כנגדו כתב אישום והמטרה בייצוג משפטי היא בין היתר לצמצם את היקף הנסיבות או העבודות או סעיפי החוק-העבירות בכתב האישום ובכך להטיב עם הנאשם, זאת על פי חומר הראיות שנאסף בתיק.  משרד עורכי דין פלילי על ידי עורך דין פלילי דניאל כפיר ועורך דין פלילי מורן לוי  מעניק ללקוחותיו מגוון שירותים משפטיים בין היתר ייצוג משפטי בהליך פלילי-בכתב אישום, כמו כן,  יודגש כי לייצוג משפטי של עורך דין פלילי המתמחה בייצוג משפטי בכתב אישום ישנה חשיבות עצומה למזעור הנזק ללקוח ועד זיכויו מין הדין תוך נאמנות ובמסירות ללקוח וללא כל שיפוטיות לחשדות המיוחסים לו, חמורות ככל שיהיו.

הוגש כנגדך כתב אישום?

מומלץ מאוד לפנות לייצוג משפטי על ידי עורך דין פלילי הבקיא בייצוג חשודים ונאשמים שהוגשו כנגדם כתבי אישום לעניין זה ישנה חשיבות עצומה לאפשרות ביטול כתב האישום, זיכוי מין הדין, ואף הקטנת הנזק, הקנס או המאסר שצפוי להיות כתוצאה מהרשעה בהליך פלילי לאור הגשת כתב אישום.

עורך דין פלילי דניאל כפיר מומחה בפליליים בייצוג נאשמים שהוגשו כנגדם כתב אישום בעל וותק של 20 שנות ניסיון של הצלחות והישגים משפטיים, בוגר תואר במשפטים LL.B מאוניברסיטת תל אביב, מכהן גם כשופט צבאי, בדרגת רב סרן בבתי המשפט הצבאיים בשטחים, במסגרת שרות המילואים.

עורך דין פלילי מורן לוי, צבר לזכותו הצלחות רבות בייצוג נאשמים שהוגשו כנגדם כתבי אישום,  חשודים ואזרחים רבים, עורך דין פלילי מורן בוגר תואר ראשון במשפטיים  (.LL.B) ותואר שני במשפט פלילי (.LL.M) מאוניברסיטת בר אילן.

 

יצירת קשר